Millega Metsik tegeleb

Metsik valmistab erinevatest materjalidest ponchosid, mis sobivad mitmekülgse elustiiliga inimestele. Poncho on rõivaese, mis hoiab sind soojas ja kaitseb ilmastiku eest, säilitades samal ajal liikumisvabaduse.

Kui esimese hooga võib olla seostub ponchodega sombreeroga tüüp, kellel on seljas ruudukujuline ja hästi värviline vaibataoline toode, siis meie ponchod päris sellised ei ole. Meie ponchod on lihtsa disainiga pealisrõivad - pikad, suure kapuutsi ja sügavate taskutega.

Kust tuli idee brändi alustamisek

Mõte ponchosid valmistama hakata, tuli oma vajadusest. Nimelt tekkis huvi lainelauasõidu vastu.  Tõsiasi on aga see, et Eestis on enamasti head lained sügisel ja talvel. Et aga oleks hea soe ja privaatne kuskil metsikumas rannas või rannaparklas kalipsosse ja sellest välja pugeda ning riideid vahetada, tekkis vajadus surfiponcho järele.

Eks neid surfiponchosid oleks saanud ka kuskilt tellida aga nagu ikka, ükski polnud päris see - ei kujult ega värvilt. Tol hetkel ei olnud need Eestis väga levinud ning Eesti turul kodumaiseid ponchosid saada polnudki. Seega mõeldud tehtud. Esimene poncho valmis meil aastal 2017. Sai enda jaoks välja töötatud mõnusa suure ja kõrge äärega kapuutsiga produkt. Sai ka sõpradele tuttavatele mõned valmistatud, kuid siis jäi asi mõneks ajaks soiku.

Aastal 2020 tulime Metsiku nime all välja tootearenduse ning testimise läbinud ponchodega ning laiendasime kohe ka valikut erinevate materjalide ja funktsioonidega ponchode näol. Sündisid surfiponcho (frotee), fliisponcho ja vihmaponcho (softshell). Valik, mis katab põhimõtteliselt kõikide aastaaegade vajadused.

Millised on erinevad ponchod? Millisteks tegevusteks need sobivad?

Meil on valikus surfiponcho (frotee materjalist, mis imab nahalt niiskut), vihmaponcho (vetthülgav ja tuulekindel) ning fliisponcho (hoiab sooja).

Surfiponchol on ilmselt kõige enam erinevaid kasutuskohti – koduses kasutuses hommikumantlina või peale sauna rätiku asemel, soojahoidmiseks terrassiõhtutel, taliujumiseks, enne ja peale surfi. Veespordis on poncho lisaks soojale kihile kasutatav ka nö riietuskabiinina, mille all soojas märg kalipso seljast võtta ning kuivad riided selga panna.

Fliisponchot on hea kasutada aktiivse tegevuse ning välispordi puhul lihaseid soojas hoidva lisa kihina. Näiteks jalgpallis vahetusmängijatel, kergejõustikus oma katset oodates, lihtsalt metsas jalutades jne. Samas jälle ka suveõhtutel väljas istudes pleedi asemel. Ja võimalik, et absoluutselt kõige mõnusam on ennast kodus, maal, suvilas, sõbra juures diivanil poncho sisse mässida ja lihtsalt niisama olla.

Kuna vihmaponcho on tuulekindel ja vetthülgav siis sobib see nii tuulisesse surfiranda kui ka linnatänavale ning meie heitlikus kliimas on see ka väga hea lahendus näiteks väliürituste (muusikafestivalid, spordivõistlused pealtvaatajana jmt) väisamiseks. Tuulise ja/või vihmase ilmaga hoiab kenasti kuivana ja soojas (kusjuures isegi talvel). Kuna on nii pikk, siis kaitseb super hästi lompidest läbisõitvate ja pritsivate autode eest (testitud).

Soov olla brändiga ka keskkonnasõbralik

Proovime maksimaalselt kõik ära kasutada. Ausalt öeldes on ka kõige väiksemat kangajupikest kahju ära visata. Jääkidest oleme teinud kapuuts-salle, kaelussalle, juuksekuivatuseks mõeldud rätikturbaneid, korduvkasutatavaid kosmeetikapatju jms. Hetkel ei saa veel öelda zero waste aga saame öelda minimal waste. Hoolime keskkonnast ja see on meie panus paremasse maailma ja tulevikku.

Kes on Metsik

Anna Maria – täiskohaga Metsik. Alustades tegin seda teise töö kõrvalt, olin varasemalt insener ehitusettevõttes. Tänaseks täiskohaga Metsik (nii  maksimaalselt kui ühe pisikese tegelase kõrvalt hetkel saab).

Argo – nõu ja jõuga Metsik. Täiskohaga jalgpalliklubi tegevjuht, treener ning abijõud Metsikus.

Alustasime nii, et kõik ponchod said valmistatud otsast lõpuni oma kätega. Suurimaks õppetunniks ilmselt ongi olnud see, et kõike ei jõua ja ei peagi ise tegema. Tänaseks oleme juurde leidnud abikäsi, kes on meile saanud headeks partneriteks.